Із вступним словом та доповіддю на тему «Етичні проблеми адвокатської діяльності» перед учасниками заходу виступив голова Ради адвокатів Одеської області Йосип Львович Бронз.
У своїй промові Йосип Львович закликав колег дотримуватися правил адвокатської етики, особливо наголосивши на неприпустимості застосування адвокатами для досягнення власних цілей або ж в інтересах клієнтів залучення в судові засідання, в засідання дисціплінарної палати КДКА сторонніх осіб, груп “активістів”, так званих «тітушок» тощо.
Під час заходу до обговорення також були запропоновані питання стосовно тенденцій судової практики щодо звільнення та поновлення на публічній службі.
У своїй доповіді на вищевказану тему заступниця голови Ради адвокатів Одеської області адвокатка Олена Олександрівна Джабурія висвітлила такі актуальні питанння, як: юрисдикція спорів про поновлення на публічній службі, строки позовної давності та їх поновлення. Також спікерка звернула увагу слухачів, навівши конкретні приклади із практики, а також ознайомила із правовими позиціями Верховного Суду у справах про поновлення на публічній службі в результаті реорганізації (ліквідації) юридичної особи публічного права; у зв‘язку з застосуванням Закону України «Про очищення влади» та ін.
Із доповіддю на тему «Омбудсмен у правозахисному механізмі держави: можливості для адвокатів» виступила Катерина Юріївна Кармазіна, адвокатка, заступниця голови Комітету з конституційного правосуддя та прав людини Ради адвокатів Одеської області, керівниця Одеського відокремленого підрозділу ГО “Всеукраїнське об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу”, кандидатка юридичних наук, гостьова професорка Університету Деусто та Університету імені Аристотеля міста Салоніки.
Доповідачка закцентувала увагу присутніх на питаннях про роль Омбудсмена у запобіганні та протидії дискримінації в Україні, в захисті персональних даних та в процесі доказування. Окрему увагу у виступі було приділено можливостям національного превентивного механізму для захисту адвокатами прав та свобод клієнтів, які утримуються в місцях несвободи. Піднімалися також питання про правові підстави, умови та процедуру для звернення до Омбудсмена та її наслідки. У доповіді було також розкрито питання про те, які переваги для адвоката надає взаємодія з Омбудсменом та те, яким чином здійснюється супровід клієнта у процедурах звернення за захистом до Омбудсмена.
Адвокат, голова Комітету з цивільного та сімейного права Ради адвокатів Одеської області Володимир Михайлович Зубар розкрив проблематику цивільної конфіскації та повідомив основні аспекти процесу рекодифікації Цивільного кодексу України.
Загалом у заході, який пройшов у приміщенні Одеського академічного театру музичної комедії ім. Михайла Водяного, взяли участь більше 600 адвокатів.