На жаль, через обмежену кількість місць у залі організатори були вимушені припинити реєстрацію на захід за кілька днів до його проведення. Втім, голова Ради адвокатів Одеської області Бронз Й.Л. на початку заходу запевнив присутніх, що Радою регіону планується проведення до кінця року ще цілої низки заходів ыз підвищення кваліфікації, в тому числі і з питань адвокатської етики.
Тема семінару була обрана не випадково. По-перше, відповідно до пункту 22 «Порядку підвищення кваліфікації адвокатів України» (затверджений в новій редакції Радою адвокатів України 14 лютого 2019 року із змінами та доповненнями), кожен адвокат має за рік отримати не менше, ніж 2 залікових бали за навчання з питань правил адвокатської етики та стандартів професійної діяльності. По-друге, дисциплінарна практика Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури області свідчить про те, що адвокати потребують поглибленого навчання з питань дотримання Правил адвокатської етики.
Голова Ради адвокатів Одеської області Бронз Й.Л. у своєму виступі «Етичні проблеми адвокатської діяльності» вкотре звернув увагу на етичні аспекти у взаємовідносинах адвоката з клієнтом, адвокатів з колегами-адвокатами, а також на ролі професії адвоката в суспільстві взагалі.
В цьому розрізі не оминув Бронз Й.Л. і теми внесення Верховною Радою України нового скликання змін до Конституції України щодо скасування адвокатської монополії (наразі адвокатська спільнота очікує висновку Конституційного Суду України щодо цього закону).
Після виступу голови Ради адвокатів була доповідь партнера Адвокатського об’єднання «Barristers» Пономаренка Д.В. за темою: «Повідомлення про підозру та арешт майна: оцінка доказів та вмотивованість рішень слідчих суддів».
Маючи велику практику із захисту клієнтів по резонансним кримінальним справам, Пономаренко Д.В. у виступі поділився своїми напрацюваннями та досвідом при обранні адвокатом тактики на момент повідомлення клієнту про підозру, а також зробив детальний аналіз різноманітної судової практики слідчих суддів м.Одеси та м. Києва.
Особливо жваву дискусію серед адвокатів викликало питання, чи не є зловживанням процесуальними правами подача клопотання адвокатом щодо визначення підсудності в кілька судів?
У процесі обговорення свою точку зору з цього питання висловив і присутній на семінарі член Вищої Ради Правосуддя Фомін І.Ю., який із задоволенням поділився з присутніми своїм адвокатським досвідом.
Суддя Господарського суду Одеської області Бездоля Ю.С. доповідала на тему «Дотримання етичних стандартів та запобігання конфлікту інтересів у відносинах адвоката та судді», а також детально проаналізувала схожі аспекти в регулюванні етичних правил суддів та адвокатів.
Окрему увагу суддя приділила спілкуванню адвокатів та суддів у соціальних мережах, коментарях із приводу конкретних справ, а також відводам та самовідводам складу суду. Презентацію своєї доповіді суддя передала присутнім адвокатам. Згодом вона буде опублікована на сайті Ради адвокатів Одеської області.
Бойко Г.В.,
адвокат.