У Києві Національна асоціація адвокатів України (Комітет підвищення професійної кваліфікації адвокатів) спільно із Всеукраїнською професійною спілкою адвокатів України обговорили питання захисту соціальних прав адвокатів та сплати адвокатами єдиного соціального внеску (ЄСВ)

Обговорення відбулося під час круглого столу в Укрінформі на тему «Забезпечення соціальних прав адвокатів».

“Дуже часто ми стикаємося з таким певним непорозумінням, чи є взагалі в адвокатів якісь права і яким чином їх треба гарантувати. Виявляється, що в цій сфері насправді багато питань, які мають бути вирішені. І, в першу чергу, оскільки адвокатура є все ж таки громадським об’єднанням, то проблема соціального забезпечення адвокатів посідає особливе значення, тож ми маємо ці питання з’ясовувати і вирішувати. І від того, як професійне об’єднання адвокатів може належним чином захищати власне своїх колег, в тому числі залежить якість тої правової допомоги, яку цей адвокат може надавати всім іншим особам, клієнтам, державі.

Тому ми маємо вже сьогодні зробити певні заходи, які б вплинули на поліпшення організації роботи в адвокатурі і підвищили якість адвокатської діяльності”, – сказала голова Комітету підвищення професійної кваліфікації адвокатів Олена Сібільова.

Як зазначила голова Всеукраїнської професійної спілки адвокатів України Надія Корінна, сьогодні адвокатура стикається з проблемами.

“Ми готові взяти активну участь у захисті, зокрема, соціальних прав адвокатів. Тому що на сьогодні таких питань дуже багато. Особливо це стосується адвокатів, які здійснюють індивідуальну адвокатську діяльність. Друге питання особливо стосується колег із регіонів — це соціальна захищеність адвокатів. Це ті ж відпустки, відпочинок дітей. На сьогодні ми вже проводимо переговори і маємо ряд напрацювань стосовно відпочинку дітей в межах України і з суттєвою знижкою від 20 до 50% для перебування в таборах”, – сказала Надія Корінна.

Окрім цього, за її словами, ще одне питання, яке турбує адвокатів, що займаються індивідуальною адвокатською діяльністю, – це сплата податків.

“Перше – це ЄСВ, яке є обов’язковим. Крім цього, у нас є багато випадків, коли є подвійне оподаткування, тобто подвійне нарахування ЄСВ”, – додала вона.

Також вона наголосила, що всі адвокати можуть звертатися до Всеукраїнської профспілки адвокатів для вирішення проблемних питань.

Крім цього, учасники круглого столу розглянули питання захисту соціальних прав адвокатів та сплати адвокатами єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, проблеми суміщення статусів адвоката і фізичної особи-підприємця, адвоката і найманого працівника, адвоката і учасника адвокатського бюро чи адвокатського об’єднання тощо.

Законодавча неузгодженість часто призводить до непорозумінь  і навіть проблем.

Опрацьовану позитивну судову практику, а також напрацювання у цій площині найближчим часом будуть  розміщені на сайті НААУ.
За результатами круглого столу вирішено звернутися до компетентних органів для отримання консультацій з порушених під час круглого столу питань, напрацювати пропозиції щодо винесення змін до чинного законодавства.